Živé knižnice III.

Živé knižnice II
18. septembra 2017
Slávnostné otvorenie Mesta povolaní v Košiciach
15. decembra 2017
Show all

Živé knižnice III.

,,Tematický deň so Živou knižnicou o výbere povolania a plánovaní budúcnosti

Expozícia ,, Prvé detské mesto povolaní na Slovensku ,, , ktorej zámerom je príprava a realizácia projektov prispievajúcich k lepšej orientácii detí vo svete profesií, zrealizovala dňa 18.10.2017 jedinečné dopoludnie pre deti základných škôl.

Vďaka nášmu generálnemu partnerovi Mesta povolaní pre deti dm drogerie markt sa už po tretí krát podarilo zorganizovať takéto skvelé vzdelávacie podujatie.

V rámci vzdalávacieho dopoludnia mali deti z 9. ročníka rôznych základných  škôl možnosť oboznámiť sa priamo so 14 timi živými knihami ( zástupcami jednotlivých povolaní ).

Deti sa dozvedeli, ako funguje reálny život a povolania v ňom. Dopoludnie strávené v Meste povolaní im ponúkne ideálnu kombináciu hry a vzdelania.

Program spočíval aj v aplikácií širokého spektra neformálnych metód na oblasť plánovania budúcnosti a výberu povolania, čiže na karierové poradenstvo.

Približne 130 žiakov deviateho ročníka základných škôl sa stretlo so 14-timi živými knihami. Mali možnosť spoznať ich pracovný deň, zaujímavú prácu, ale aj to koľko zarábajú a čo ich na práci baví.

Deti sa mohli porozprávať s vedúcou predajne, lesníkom, profesionálnymi vojakmi, kameramanom, lekárničkou, vizážistkou, traffic managerom pre medzinárodné vzťahy, mechatronikom, učiteľom, výpravcom, policajtmi, projektovým manažérom stavby, elektro-energetikom a profesiami z oblasti gastronómie Recruitment Coordinatorom,  Floor Managerom a Somelierom.

Ďakujeme živým knihám, ktoré našu akciu podporili: DSV Slovakia, Ministerstvo pôdohospodárstva, Ministerstvo vnútra, Ministerstvo obrany, Dr. Max, Nadácia Volkswagen Slovakia, Televízia JOJ, YIT Slovensko, Mary Kay, Západoslovenské elektrárne, Železnice slovenskej republiky, Medusa Group a Súkromná športová stredná odborná škola M.C. Sklodowskej v Bratislave.

 

Deti, ale aj pedagógovia boli nadšení, akcia dopadla naozaj výborne.