Živé knižnice v Košiciach

Slávnostné otvorenie Mesta povolaní v Košiciach
15. decembra 2017
Pozrite si reportáž o Meste povolaní v Auparku v Košiciach
20. júna 2018
Show all

Živé knižnice v Košiciach

Dňa 22.3.2018 sa v Meste povolaní v Košickom Auparku uskutočnili Živé knižnice.

Vďaka CVČ – Regionálnemu centru mládeže v Košiciach na Strojárenskej 3 sa podarilo zorganizovať takéto skvelé vzdelávacie podujatie.

Cieľom týchto aktivít je u detí posledných ročníkov ZŠ rozvíjať zručnosti a kompetencie potrebné k výberu povolania a poskytnúť im k rozhodnutiu nevyhnutné informácie o trendoch pracovného trhu a takýmto spôsobom im uľahčiť výber budúceho povolania.

Deti sa stretli so „živými knihami“ ľuďmi, ktorí vykonávajú reálne povolania.

Približne 70 žiakov ôsmeho ročníka základných škôl sa stretlo so 9-timi živými knihami. Mali možnosť spoznať ich pracovný deň, zaujímavú prácu, ale aj to koľko zarábajú a čo ich na práci baví.

Deti sa porozprávali s vedúcou predajne dm drogerie markt,  transport plannerom zo spoločnosti DSV, hutníkom operátorom z Us Steel, stabvbyvedúcim z Chemkostav a.s., kuchárkou zo súkromnej strednej odbornej školy Postupímskej v Košiciach, konsolidátorom zo spoločnosti Metro, operátorom CNC stroja z GETRAG FORD Transmissons a   geológom/banský záchranárom z Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií.

Ďakujeme živým knihám, ktoré našu akciu podporili: DSV Slovakia, Dm Drogerie Markt, Us Steel, Metro, Getrag, Súkromná stredná odborná škola Postupimská 37, Košice, Chemkostav, Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií.

Deti, ale aj pedagógovia boli nadšení, akcia dopadla naozaj výborne.

Tešíme sa na ďalšie skvelé vzdelávacie podujatia.